אדון יבואן יין

יש יבואן יין אחד שחייב להביע את עמדותיו הפולטיות בפייסבוק. אין הזדמנות, וחצי הזדמנות שבה הוא לא מפספס להשמיע את קולו. נכון, זוהי זכותו להביע קול מחאה, או קול תמיכה, ברעיון/ עמדה כזאת או אחרת, אבל אם הייתי היועץ השיווקי שלו הייתי מייעץ לו… לסתום את הפה.

אתה מבין… אתה רוצה למכור יין… אז טסת כל הדרך ליקבים, שילמת מקדמה, שילמת עלויות ייבוא, הוצאת אישורים ממכון היין, השקעת בשיווק… ועכשיו אתה קורא לחצי מהקהל הצרכנים הפוטנציאלי שלך: מטומטמים. נשמע לי כמו טעות שיווקית. אבל היי מה אני מבין? אני בסה”כ סמנכ”ל מכירות בכמה מחברות ההייטק המצליחות של ישראל.

אז בוא אני אגלה לך סוד, מר יבואן. יש לך מה למכור? אתה רוצה למכור את זה? שחק את המשחק, מותק. כי אלו החוקים. סתום את הפה שלך. דעות פוליטיות לא עוזרות במכירות של מוצרי צריכה או שירותים. וזה ממש לא משנה לאיזה כיוון הן נוטות. (בחורות בבקיני משום מה כן עוזרות)

אנשים חושבים שהם יודעים את עמדתי הפוליטית. הם לא. והיא גם לא מעניינת. (היא בטח לא קשורה ליין). אבל כן אני אספר לכם זאת…

אני לא שומר כשרות בבית. אצלנו אוכלים חזירים ופירות ים. אני לא הולך לבית כנסת. אני נוסע בשבת. ואלוהים יודע כמה חטאתי בחיי. אבל… סבי וסבתי ז”ל היו דתיים. אחי ומשפחתו חזרו בתשובה. כך גם אחותה של אשתי ומשפחתה. זאת לא דרך חיי, אבל אני מכבד אותם. ואני מכבד את הדת. ואני מכבד את חופש הדת. אני גם מכבד את הבחירה של אשתי לעשות ביום ששי בערב קידוש ולהדליק נרות שבת (ואז לאכול לא כשר).

אז אדון יבואן יין, כשאתה קורא לדתיים “פאגנים עובדי אלילים” או “בהמות”  – אתה קורה כך גם לגיסתי ומשפחתה. גם לאחי ומשפחתו. גם לסבי וסבתי ז”ל. אתה קורא כך גם לי. אז בוא אני אגלה לך עוד סוד…

אתה יכל לקחת את הברולו שאתה מייבא ולדחוף אותו לתחת. אני ממך סיימתי לקנות. Arrivederci

Close