יינות השבוע 09/04/2016

הכח לא היה חזק השבוע ביינות הפשוטים שקניתי הביתה. יש גם שבועות כאלו. מצד שני זכיתי לטעום את מי שנחשב לגדול יצרני קורנאס לראשונה. וגם את אחד היינות הישראלים הטובים ביותר שנעשו באיזורנו. אז אולי הכח בעצם כן איזן את עצמו השבוע? נסתרות דרכיו. דרך אגב, מישהו מכיר זונה טובה משנת 1650?

Chateau du Lort 2011 – בלנד של 65% מרלו, 25% קברנה סוביניון והשאר קברנה פרנק. יין בורדו באיזור ה60 ש”ח. נקנה בטיב טעם. זהו יין רע. רע מאוד. חסר גוף ועמוד שידרה. חסר פרי וחומציות. גם כיין יום יומי הוא לא מומלץ. 70 נקודות.

Ugarte Cosecha Reserva 2010 – בלנד של 90% טמפריניו, 10% גרנש. מגפנים בוגרות בריוחה. כמה כבר אפשר לפספס כאן? 24 חודשים בחביות חדשות לא תורמות ליין אלא רק פוגעות בו ועדיין, הוא מצליח לתת מענה טוב לשתייה יומיומית. ריוחה מודרני פשוט וטוב שנותן תמורה טובה ל60 וקצת שקלים שהוא עולה. נקנה טיב טעם. 87 נקודות.

יקב רד פואטרי ואן פו 2011 – בלנד של קריניאן עם מרלו וקברנה. לא ברור כמה אבל נדמה שהקריניאן מוביל והוא מורגש. ואתם יודעים שאני אוהב קריניאן. יש חמצון ביינות של רד פואטרי. נתקלתי בו כבר מספר פעמים ואין לי ספק שזה חלק מסגנון העשייה שם היקב. אפשר לאהוב, אפשר שלא. בכל מקרה היין הזה מאוד כתום. תפוזי. חלודה. חמיצות טובה. קצר אך קולע. עולה בסביבות ה70 שקלים. 88 נקודות.

יקב בר מאור סירה רנדזונה 2013 – אוו… כמה שמעתי על יקב בר מאור. על חתימת היינן שלו. על הסגנון הייחודי. ומה קיבלתי בבקבוק? בלאגן. חוסר איזון. היין הזה כמו גיטרה לא מכוונת. צורם לאוזן. יכל להיות שהבקבוק לא היה מוצלח לגמרי ולכן אינני מנקד אותו כרגע. אני אחזור לבר מאור מאוחר יותר. אבדוק אותו יותר לעומק.

יקב לוינסון גראז’ דה פאפא אשכולות שלמים 2013 – 100% פטיט סירה. טוב… זה וואו. רמה אחרת. האף מסריח כמו בית זונות של ימי הביניים. והפה מרגיש כמו בית זונות מהרנסאס. הוא מצליח לרגש ברמת הריכוזיות שיש בו מצד אחד והמופרעות מצד שני. ימשיך להשתבח בשנים הקרובות ויהיה זמין לשתייה עוד עשור. בית ספר ליינות. לא לפספס. 93 נקודות. 240 ש”ח אצל אלדד לוי. (אם נשאר).

חוץ מזה היו גם כמה יינות מקורנאס בינהם של אחד Thierry Allemand. אבל אני אחכה להזדמנות טובה יותר לכתוב על האורגזמות האלו.

Close