Portugal-wines

יינות פורטוגל – אוגוסט 2015

כמה יינות פורטוגל כבר שתיתי בחיי? 20? אולי מעט יותר?
מה לי וליין הפורטוגלי? מי אני שאדבר עליו? אכתוב עליו? או אבקר אותו? אז הלכתי לספרים ללמוד:
– כל הספרים מתחילים אותו דבר – “פורטוגל ידועה ביינות הפורט והמדירה”. – לא מעניין. הלאה.
– הנה משהו “המהפכה ביין הפורטוגלי התחילה רק בסוף שנות ה80”. – נשמע מוכר משהו קצת מכאן, לא?
– “היינות הלבנים לא מתיישנים היטב וכדאי לשתות אותם תוך 3-5 שנים.”- לא חשבתי אחרת.
– “יש להם כל כך הרבה סוגי ענבים מקומיים נטועים בכל חלקה שהם מכינים המון יינות שהם בעצם Filed Blend- גם ביינות היקרים” – למדנו משהו חדש. אני בהחלט רואה את עצמי זורק את פיסת המידע הזאת מתישהו בטעימה עתידית.

משום מה באף מקום לא קראתי שהם אוהבים להטביע את היינות האדומים שלהם בחביות עץ. יכל להיות שזה לא נכון, אבל זה מה שאני טעמתי.
הם לוקחים את הענבים שלהם ומטביעים אותם בתוך החביות – כמו, שבסרטים יש לדוגמא מישהו ומטביע קורבן באמבטיה. בהתחלה הנרצח עוד מנסה להתנגד, הוא בועט והמיים עפים לכל עבר. אבל אז לאט לאט הנרצח מתנגד פחות ופחות, עד שהוא מפסיק לזוז. או אז אנחנו, הצופים, מבינים שהוא מת. אותו דבר עם הטוריגה נאסיונל שלהם. אני בטוח שבהתחלה הענבים עוד ניסו לקפוץ מהחבית. אבל בסוף הם שקעו פנימה, נכנעו ומתו. כמה חבל. יהה זיכרם ברוך.

עוד משהו שלא כתוב בספרים על יינות פורטוגל הוא שאין אמצע. ההבדל בין יינות פשוטים/שולחניים ליינות היקרים – הוא פשוט לא נורמלי. את הפשוטים אי אפשר לשתות ואת היקרים אי אפשר להפסיק לשתות. אני מניח שגם ביינות היקרים השתמשו בהמון חביות עץ, אבל איכות הפרי היתה יוצאת מגדר הרגיל ולכן הצליחה לשרוד את בית המטבחיים של העץ. מה שמוביל אותי למסקנה שהפוטנציאל של היינות האדומים של פורטוגל הוא פשוט פנומנלי. אולי אלו הייננים. אולי המסורת, או הטעם, או רוברט פארקר – שהורסים את המסיבה.

הנה כמה יינות מומלצים:

Adega Monte Branco Alentejano Alento Tinto 2011
אלנטחנו, או איך שכותבים את זה, הוא איזור יותר דרומי מהדאו. יותר דרומי = יותר חם = חשש קל בלב. אבל דווקא משהו מאיכות הפרי שרדה כאן. יש ביין הזה עוד כמה ענבים שיכולים לספר על זוועות אלנטחנו בבציר של 2011. יש גם כל כך הרבה זנים ביי שהטוריגה הוא רק 10% מהסיפור. טוב אתם יודעים שהפורטוגלים נוהגים לעשות Filed Blend ביינות שלהם, כן? בסה”כ, מסדרת הייננות הפשוטים יותר, מדובר ביין טוב. מודרני מאוד. לחובבי הז’אנר. אבל טוב.

Quinta Do Portal Grande Reserva Douro 2003
הופה. קפצנו מדרגה. אני מכיר את היין הזה והוא יין נהדר.
בלנד שווה של טוריגה נאסיונל, טינטה רואיז, טוריגה פרנקצ’ה. 14 חודשים בחבית. היין סוחב את זה יפה. 2003 גם שנה חמה מאוד באירופה וגם יין בן 12. מעניין. באף פורטיות של גיל. אבל פורטיות פאנקית מגניבה. עם עור ורצפת מחסן של אדמת יער. אתם יודעים…
בפה אין פורט. יש חמיצות פצץ. יופי של פרי. סיומת טובה. איזון. הכל פה. יופי של יין. בהחלט הייתי רוצה לטעום את היין הזה מבצירים פחות חמים וללמוד על השוני.

Quinta Da Pellada Pape Dão 2011
אולי לא הייתי חד מספיק. אולי זאת העובדה שטעמתי את היין בעמידה, ברחוב. אולי היו אלא קציצות הדגים שהתעופפו ליידי ביחד עם ריח הגחלים שהסיטו את חושיי. בכל מקרה, האף לא סיפר לי כמעט דבר ממה שהולך להגיע… בוגד.
זה באמת יופי של יין. מורכב. אלגנטי. פרי אדום נפלא. חומציות נהדרת. איזון. שכבות על גבי שכבות. סיומת ארוכה וטובה. ונעימה. טאנינים מעולים. פוטנציאל התיישנות של עוד 7 שנים לפחות. הכל פה.

Luis Pato Vinha Barrosa 2011
דבר ראשון – היין הזה הוא כמו כלב אמסטף שסוגר את הלסת שלו על בלוטות הטעם שלך. בווום. וואוו. משהו שם מתפוצץ לך בפה. כמות הטאנינים. הפרי. החמיצות. WTF? יש כאן פוטנציאל יוצא מן הכלל.
היין מגיע מגפנים בנות 80. ומבלה רק שנה בחביות גם חדשות וגם משומשות. אין ספק שזה מורגש. מבורך. ויוצא מן הכלל.
כשטעמתי את היין מייד הרגשתי שיש גם משהו ירוק בפרי. “הקברנה פרנק הפורטוגלי?” כתבתי לי במחברת. באתר שלו מספר לואיז שהכרמים נמצאים בחורשה של עצי אורן ואקליפטוס שמוסיפים ליין טעמים מורכבות. כשאני תותח אז אני באמת תותח.

אז כמה יינות פורטוגל כבר שתיתי בחיי? 27? אולי מעט יותר. אני מרגיש שאני כבר מוכן לפתוח קן חם 1-800 ולענות לשאלות הקוראים בנושא זה.
*עלות שיחה רגילה.

כל היינות מיובאים ע”י Porto חנות יין ובר-יין פורטוגלי של טשרניחובסקי 6.

Close