פיימונטה ברולו

Piedmont – יולי 2015

הייתי פעם בברולו.
הגישו לי שם פסטה קרבונרה שלא יכולתי לאכול. היא נראתה כמו חביתה מקושקשת עם בייקון. הגישו לי ויטאלו מילנזה שהיה קשה ויבש כמו שחמותי היתה עושה. אם היא היתה עושה. הגישו לי בייגלה ב 7 יורו. אבל איזה יין שתינו שם. יא רבאנן איזה יין שתינו שם.

הייתי פעם בברולו.
הייתי צעיר וטיפש. לא שתיתי טוב. ידעתי גאיה. ידעתי סנדרונה. שמעתי קונטרנו. זהו. לא ידעתי יותר כלום. באף אחד מהם לא הכניסו אותי ליקב. היום אני כבר לא צעיר.

הייתי פעם בברולו.
לא הייתי בבורגון. לא הייתי בריוחה. בקושי בחבל יהודה הייתי. ברולו באמת אחד המקומות היפים. כמו גלויה. קלישאתי אבל נכון. הכרמים האינסופיים. הרחובות הקטנים. משפחות האיכרים. האגדות. הנסיכים. רציתי לשתות יין ולעשות אהבת שיכורים עם אשתי על האדמה בין הכרמים. לא יצא.

הייתי פעם בברולו.
והייתי גם באלבה. ובברברסקו. ובמפעל של הממרח שוקולד אגוזים הזה שכולם אוהבים. איזה חיים יש להם שם באיטליה. כנראה עמדו בין הראשונים בתור כשאלוהים חילק לעמי העולם את המזל. אנחנו קיבלנו את עם הספר.

הייתי פעם בברולו.
בקייץ של 2010. המונדיאל בדרום אפריקה. איטליה אפילו לא עלתה משלב הבתים. ססאמק איך עבר הזמן. ברולו לא השתנתה הרבה בטח מאז. ואני? כנראה שהשתנתי קצת יותר. לטובה? לרעה? ימים יגידו. אבל כל פעם שאני אפתח בקבוק ברולו אני אוכל להיזכר איך…
הייתי פעם בברולו.

G.D. Vajra Langhe DOC Freisa Kiè 2012
זה לא נביולו. זה פריסה Freisa. בן דוד של הנביולו, מהמשפחה. יותר ירוק. קברנה פרנקי. מאוד פרשי. לא הייתי אומר פיימונטה בטעימה עיוורת. לא יודע מה הייתי אומר. חמיצות טובה, אבל לא זאת האיטלקית המוכרת שמסגירה. טעים.יין לבשר. סטייקים. יין לאכול. יחכה עוד כמה שנים, אבל לא הרבה. יין פשוט וטוב. וטוב שהוא פשוט.

Mauro Molino Barolo Vigna Gancia 1999
ברולו טוב שמראה כמה טוב, ברולו טוב יכל להתיישן. הוא לא גדול. לא. לא. עליו לא יכתבו אגדות עם. הוא טוב. באמת טוב. נותן את המופע של ברולו טוב. שהתיישן טוב. חוזר על עצמו?

G.D. Vajra Barolo Bricco delle Viole 2005
מרגיש מאוד צעיר לגילו. הרבה פרי אדום טרי באף. יופי של אף. בפה סחרור של טעמים וחמיצות. הוא טוב אבל… עוד לא. צריך לעקוב אחריו. עשייה יפה. יין יפה.

Luciano Sandrone Le Vigne 2005, 2008, 2009
ה 05 הרגיש עוד צעיר. זאת כנראה השנה. סנדרונה הוא מודרני. בשל. מאוד בשל. אבל הוא מודרני טוב. הוא טוב כי בסוף בסוף בסוף הוא טעים. ה05 לופת אותך בלסת ומסרב להסתיים.
ה 08 נותן הופעה מופלאה. מאוד עגול. שלם. מהאף עד לסיום בגרון הוא נוגע במקומות המסתוריים האלו שאנחנו חובבי היין כל כך אוהבים.
ה 09 היה הכי סגור מכולם. במיוחד באף. טאני. עפיץ. עדיין יפה ומורכב. אבל צריך הרבה זמן קדימה.

Bruno Giacosa Barbaresco 2005
בסוף זה הבית. יש יקבים שיודעים לעשות יין. ובסוף, תמיד בסוף, יקב טוב יוציא יין טוב. וברונו ג’יאקוזה יודע להכין יין מעולה. יופי של יין. רמה גבוהה מאוד. פרי ועור. חמיצות ומורכבות. מסתוריות. פירותי. פירחוני. חלודה איטלקית. צעיר אבל טעים. ייתשן גם עוד עשור. יופי של יין. רמה גבוה מאוד.

Poderi Aldo Conterno Romirasco Barolo 2010
עוד בית שיודע להכין ברולו. באף (מעבר לפרי האדום והחלודה) הרבה עור אדמה ועלי תה. מעט ירוק.בפה מתקבל יין צעיר אבל עם פוטנציאל ענק. לעיס. לא נגמר. חמיצות בשמיים. זה עוד ירגע. יעבור לו. הוא יתמתן. יתבגר. יקבל שכל. ואז… או אז..

Poderi Aldo Conterno Gran Bussia Barolo 2006
אגדה. יין שעושה שקט מסביב שלוחן. באף ריחות של בשר ציד, אדמה, עלי ורדים יבשים. מאוד מורכב בפה. מאוד. לא מתחנף. לא יין למתחילים. דורש זמן ומחשבה. ריכוז. יוצא מן הכלל. מהאגדות של ברולו.

Gaja Contesia Langhe 2004
מעל הדובדבנים החמוציפ האף הוא מאוד ברטי. פטרייתי. בין האף לפה היתה נפילה. הפה טוב אבל לא מצויין. הרגיש לי קצת עייף. מאוד קל לשתייה. חסר חומצה שתחזיק אותו. פחות איטלקי. 04 נחשב בציר חם ואולי זאת הסיבה.

Gaja Spress Langhe 2004 & 2001
ה 04 היה ברולו נהדר. היה בו הכל. הרבה. במקום. הוא היה ארוך. ה 04 היה ברולו נהדר, אבל בואו נדבר על ה 01.
הספרס 01 הדוניסטי ממש. מספר סיפור. גם כאן האף היה מאוד ברטי. הפה מלא חמיצות חלודה, חיה ובועטת. מורכב. ארוך. עגול ומחוספס בו זמנית. מסוג היינות שמשאירים אותך ללא מילים.

Stunning Piedmont wines. #wine #italy

A post shared by Wineblog.co.il (@zacki_rose) on

על חלק מהיינות אפשר לקרוא גם בבלוג של חיים שרגא 2grandcru

היינות של G.D. Vajra מיובאים ע”י דני גליל
היינות של Bruno Giacosa מיובאים ע”י ג’יאקונדה
היינות של Luciano Sandrone, Aldo Conterno & Gaja מיובאים ע”י דרך היין.

Close