Donnhoff

Donnhoff – 2015 יוני

בכלל חשבתי שהרמן דונהוף יגיע בעצמו לטעימה. לא יודע למה אבל חשבתי שהוא יגיע. יגיע וירצה על היינות שלו. הוא לא היה. אבל היתה הפגנת אתיופים בחוץ. נו שוין. אני סאקר יין לא קטן. ריזלינג בפרט. בשביל בקבוק טוב אני אקום גם ב3 בבוקר ואסע לכנרת בשביל 60CC טעימה. בשביל דונהוף אני אעמוד בפקק. הגי’אקונדות אמרו שהוא יגיע עוד השנה להופעה בישראל. משל היה זובין מאטה.

דונהוף אולי גדול יצרני איזור הנאהה. Nahe. בין הגדולים זה בטח.
הנאהה עצמו איזור מורכב. הרבה יותר מהמוזל או מהפפלאץ. הנאהה לא מתחנף. משלב כוחניות ורגש. טהורות ומורכבות. היינות זקוקים ליישון ארוך הרבה יותר. מנרלים יותר. וחומציים הרבה יותר. נכון יש דוגמאות לכל כיוון. אבל בגדול. במאקרו.

אצל דונהוף עצמו עוברת בין כל היינות, כחוט השני, נקיון, גבריות ומנרליות. היינות שלו אבסולוטיים. לא מתפזרים. מאוד מפוקסים. קרים. נקיים. נדמה שכל יין שהוא עושה הוא נותן בו את נשמתו. מפוקס בעשייה. לא מתפשר. פרפקציוניסט. או,.. זאת המילה שחיפשתי.

אך עם כל זאת, תמיד תהיה ביינות שלו גם איזו מן מורכבות נסתרת. סמוייה מן העין. שלא מגלה את כל הקלפים. מכריחה אותך לעצום עיניים ולחשוב. וכשהעיניים נעצמות הדמיון עולה. ואז היין מתחיל לדבר. בשבילי היינו של הרמן דונהוף עוררו געגעו למקום רחוק שאהבתי. אולי לילדות? להביט בים בזמן סערה. איזה מן רגש שפורט על מיתר הזכרון והעצב. אולי זה היה אצלי סתם היום הזה בחודש. ואולי זהו סוד הקסם של הרמן דונהוף. לעולם לא אדע.

Donnhoff Weissburgunder Trocken 2012
פינו גריי. הידוע בכינוי גריז’יו. חנפן בן חנפן היין הזה. אבל כמו שאתם יודעים חנפות תפחת לך הרבה דלתות בעולם שלנו, קוראים חכמים ואהובים שלי. באף הרבה אשכוליות ומעט אפרסקים. הרגשה קרה באף. כמו ריח של ים בסערה. הפה יותר טרופי. מאוזן. יפה. סיומת נעימה ומעט ארוכה. הוא לא גדול. אבל הוא נהדר. במיוחד לאוכל. יופי, יופי של יין.

Donnhoff Riesling Trocken 2012
אומרים שיקבים שמכבדים את עצמם משקיעים הרבה ביינות הכניסה שלהם. הם מבינים שרב הצרכנים שלהם יבוא במגע רק אם יינות אלו ולכן יין הבסיס צריך לתת הופעה טובה, משכנעת ומזמינה לשלב הבא. תחשבו עסקית ברפאל. זהו יין כניסה ענק. טקסט בוק לדונהוף. טקסט בוק לרילינג. טקסט בוק לנאהה. אני מוכן לשתות את זה כל יום. 12- ש”ח = V4M מטורף. + פוטנציאל יישון. + דרושות.

Donnhoff Riesling Tonschiefer Trocken 2013
אולי הריזלינג הכי לא מוכן לשתייה מכולם. צעיר. לא מאוזן כרגע. חמיצות מודגשת. עשבוניות. מרגיש קצת כמו סוביניון בלאן קר. מאוד מינרלי. חד מאוד. הכל בעוצמות כרגע. צריך זמן יישון. עוד 4 שנים הוא יהיה במקום אחר. מקום טוב יותר. אשמח לבוא לטעום אותו אז.

Donnhoff Riesling Roxheimer Hollenpfad Trocken 2013
פצץ שלי יין. באף אפרסקים לבנים בשלים, גרידת לימון וגם פטרוליות משכרת. ממכרת. מהאף, דרך הפה עד לסיומת – מדובר ביין נקי. מאוזן. מלא זכות. ואפילו חמלה. הוא עוטף אותך ונושא את הלוגם למקומות שמיימיים. חווית GG בחצי של המחיר, מה שהופך אותו ל V4M נהדר.

Donnhoff Riesling GG Dellchen Trocken 2013
נדמה שביין הזה יש יותר מהכל. הוא יותר מוכן. יותר בשל. יותר מתוק. יותר דבשי. יותר כבד. יותר עסיסי. יותר טרופי. אך עם זאת הוא גם יותר מורכב. יותר עגול. יותר ארוך. ויותר טעים. יין שמיימי. יין של מלאכים.

Donnhoff Riesling GG Hermanshohle Spatlese 2008
עברנו את ה9 גרם סוכר לליטר. הוא מתוק, אבל לא מתוק מידיי. מפתה אבל לא מגלה את כל סודותיו. זרק אותי אחורה לילדות בתל אביב. שקיעה של קייץ על הים. אמא קוראת לי לאכול פרי. פירות בשלים של קיץ. העסיס נוזל לי לאורך היד. יין יוצא מן הכלל. אולי יהיה קשה לגמור בקבוק לבד אבל ביחד עם אוכל ואנשים- הוא יהיה חוויה נפלאה ומרגשת.

לאתר של ג’יאקונדה, יבואניות דונהוף.

Close